Eco Boats Amsterdam

Vaar langs de drie leukste wijken in Amsterdam

Ben jij op zoek naar leuke bezienswaardigheden voor tijdens je boottocht door Amsterdam? Dan zit je hier goed! Want in deze blog vind je de drie leukste wijken in Amsterdam die je gezien moet hebben als je een dagje Amsterdam op de planning hebt. Huur gemakkelijk een boot bij Eco Boats en ontdek de stad. 

1. De Jordaan

Deze volksbuurt staat bekend als één van de leukste wijken van Amsterdam om haar gezellige en nostalgische uiterlijk. Na de middeleeuwen was de Jordaan ontstaan tijdens de stadsuitbreiding omdat er niet genoeg plek was voor de arbeiders, die in die tijd werden aangetrokken door de groeiende economie en industrie. Na de Gouden Eeuw was het een wijk waar veel armoede heerste omdat er minder handel gedreven werd.

Pas na de tweede wereldoorlog werd deze wijk gerestaureerd en werd het een hippe plek waar men graag gezien werd. De Jordaan heeft wel altijd zijn imago behouden als plek van de arbeiders. En de bruine barretjes, knusse straatjes, zelfstandige winkeltjes maken deze wijk uniek. Kortom de Jordaan mag je niet missen tijdens je dagje Amsterdam.

Jordaan Amsterdam

2. De Grachtengordel

De stad Amsterdam bestond tot het einde van de 16e eeuw alleen uit het gebied binnen de Singel en de Kloveniersburgwal. Hierna breidde de stad zich gigantisch uit. De grachtengordel bestaat nu uit 4 hoofdgrachten: de Prinsengracht, de Keizersgracht, de Herengracht en de Singel die vervolgens in de Amstel uitmonden. Onder andere door de prachtige architectuur, staat sinds 2010 de grachtengordel op de Werelderfgoedlijst.

De Prinsengracht begrenst de Jordaan en de Grachtengordel. Als je over de grens vaart, kom je ongetwijfeld langs de 9 straatjes. Dit zijn negen kleine winkelstraatjes die de Prinsengracht, de Keizersgracht, de Herengracht en de Singel met elkaar verbinden. Je vindt hier monumentale winkelpandjes en zelfstandige winkeltjes waar nog steeds oude ambachten worden uitgevoerd. De namen van de straatjes zijn dan ook vernoemd naar de ambachten die vroeger in die straatjes gevestigd waren. 

Kings day Amsterdam drone

3. De Wallen

De Wallen is een al eeuwen lang dé plek waar men heen gaat voor vertier. Al in de 17e eeuw waren de wallen een bekende hotspot onder zeelieden vanuit de hele wereld. Amsterdam heeft altijd aan zee gelegen. Dit was totdat de Afsluitdijk gebouwd was in 1932. Het was dus een echte havenstad, en niet zomaar één, het was tot de Afsluitdijk zelfs de belangrijkste haven van Holland. 

Tegenwoordig komen jaarlijks miljoenen mensen naar de Wallen toe, vanuit alle werelddelen. Als je door de grachten van de Wallen vaart zie je meteen waarom deze plek zo populair is. De gezellige oud-Amsterdamse barretjes, winkeltjes en natuurlijk de rood verlichte ramen maken deze buurt een plek vol gezelligheid en avontuur. Als je door de wallen vaart kom je ook langs de oude kerk. Dit is de oudste kerk van Amsterdam en dateert uit 1306.

Red light district wallen Amsterdam

Ontdek Amsterdam vanaf de grachten

Wil je de drie leukste wijken op een unieke manier ontdekken? Huur dan een Eco Boat en vaar door de historische grachten die je langs alle bezienswaardigheden leiden. Tip: ook erg leuk om te doen met de kids

Waarom kiezen klanten voor Eco Boats Amsterdam

Hoe werkt het?

Ontdek Amsterdam op een unieke manier met Eco Boats Amsterdam! Reserveer jouw boot, kies een datum en tijd, kom naar onze verhuur, en vaar door de grachten! Plezier op het water gegarandeerd!

  • Kies een boot, datum en tijd
  • Plaats jouw reservering
  • Kom naar onze bootverhuur
  • Vaar door de Amsterdamse grachten
Nu reserveren

Waar kan je ons vinden?

Heb je een vraag?

Gedeeltelijk. We houden rekening met je wensen, zolang het binnen de regels en de beschikbare tijd past.

Ja, zolang je het verkeer niet hindert en geen onveilige situaties creëert.

Je blijft binnen het vaargebied dat op de kaart staat die je van ons krijgt.

Geen probleem. Bel ons en we helpen je weer op weg. Onze boten hebben GPS, dus we kunnen je altijd vinden en ondersteunen.

Ja, je ontvangt vooraf een grachtenkaart en suggesties voor routes.

Ja, baby’s zijn welkom op al onze boten. Houd er rekening mee dat zij meetellen in het maximale aantal personen.

Ja, de gemeente kan boetes uitdelen.

Ja, zolang je alert blijft en de regels volgt.

Nee, dat is verboden en onveilig.
Lees alle veelgestelde vragen

Of neem contact met ons op

Niet gevonden wat je zoekt? Wij staan jou graag te woord.

Openingstijden

Ma t/m zo: 10:00 – 22:00

+31 (0)20 308 66 56